PEKFEN ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI DAVRANIŞ

PEKFEN ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI DAVRANIŞ

Pekfen Okulları Anadolu ve Fen Lisesi Kampüsü bahçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Beyaz Ay Derneği ile birlikte “BENİ SEN GİBİ HİSSET” projesi kapsamında kermes düzenlendi. Parantez Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Pekfen Okulları, Pek Çocuk Anaokulu ve Kişisel gelişim kurs merkezleri öğretmen personel ve öğrencileri ile tam kadro katılım sağladı.

 “Hepimiz bir engelli adayıyız” felsefesini ve yardımlaşma duygusunu öğrencilerine aşılamak amacı ile bu organizasyonu düzenleyen Pekfen Okulları Yönetim kurulu Başkanı Yusuf Gezer “ Toplum olarak göz ardı ettiğimiz yada gerektiği kadar önemsemediğimiz gerçeklerden birisi hepimizin bir engelli adayı olduğudur. Bu gerçekle çocuklarımızın yüzleşmesi ve onları daha iyi anlayabilmesi için özel etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Ve bilinçlendirmeye çalıştığımız bu davranışlar bizim için bir Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler vb.. ne ise onlardan daha değerlidir. Bunun için bu tür etkinlikler ile sosyal bilinci öğrencilerimize aşılamaya çalışıyoruz. Ayrıca etkinlikten elde edilen bütün gelirin Beyaz Ay derneğine bağışlanarak engelli vatandaşlarımıza katkıda bulunmuş olmanın mutluluğu içindeyiz. Kermesimize katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.” dedi

Yoğun katılımın gerçekleştiği kermeste misafirlerin memnuniyeti gözlerden kaçmadı. Beyaz Ay Derneği yöneticileri bu anlamlı gün için Pekfen Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gezer’e katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

 

Tanıtım filmimiz